0
آشنایی با اصول ریخته گری

آشنایی با اصول ریخته گری

 یک شنبه 10 آذر 1398 / بازدید 59 / نظرات 0 /

آشنایی با اصول ریخته گری

ریخته گری یکی از قدیمی‌ترین فرآیندهای شناخته شده برای به دست آوردن شکل مطلوب فلزات است. اولین کوره‌های ریخته گری از خاک رس ساخته ‌شده‌اند و لایه‌هایی از مس و چوب به تناوب در آن چیده ‌شده‌اند. این فرآیند تولید از اساسی‌ترین روش‌های تولید است. به این دلیل که به جز ریخته گری شمش‌های گوناگون، بیشتر از ۵۰ درصد انواع قطعات ماشین‌آلات به این روش تهیه می‌شوند. فلزاتی را که خاصیت پلاستیسیته کمی دارند و یا قطعاتی که دارای اشکال پیچیده هستند، تنها به روش ریخته گری می‌توان تولید کرد

‌روش‌های اصلی شکل‌دهی فلزات

‌ریخته‌گری
‌شکل‌دهی به روش‌های مکانیکی
‌متالورژی پودر و روش‌های تکمیلی تولید عبارتند از:
‌لحیم کاری،‌جوشکاری، جوشکاری برنجی
ماشین کاری
که در این میان ریخته گری سریعترین و غالباً اقتصادی‌ترین روش تولید یک قطعه با ترکیب شیمیایی مورد نظر است. ریخته گری فلزات، به‌طور ساده عبارت است از ایجاد شکل مطلوب با ریختن فلز مذاب در محفظه‌ی یک قالب، به طوری که مذاب، شکل تعبیه شده در قالب را به خود گرفته و پس از منجمد شدن به همان شکل باقی بماند.
 

نظرات کاربران پیرامون این مطلب

انصراف از پاسخ به کاربر
 

درباره ما

 شرکت سيليس اميد ازندريان، با تولیدِ دانه بندی و فرآوری مواد معدنی (سیلیس،دولومیت،فلدسپات،آنتراسیت،کربنات،میکا،کوارتزیت،و...)برای استفاده در صنایع مختلف از جمله تصفیه  آب و فاضلاب و فیلتر های شنی، تصفیه روغن ،سندبلاست، صنایع ریخته گری و فولاد،اجرام نسوز، بلور، شیشه ، پتروشیمی،چسب و رزین،کاشی و سرامیک، گامی نو در این عرصه داشته است.

شرکت سیلیس امید ازندریان کار خود را از سال 1379 با شماره ثبت 893 در شهرک صنعتی ازندریان (استان همدان_شهرستان ملایر_شهر ازندریان) آغاز کرد و اکنون با دو دهه تجربه در این عرصه با هدف مشتری مداری و افزایش کیفیت محصولات از نظر دانه بندی و خلوص،متناسب با نیاز مشتری به پیشرفت و ترقی خود ادامه می‌دهد. محصولات این شرکت با درجات کیفی متفاوت عبارت است از:

سیلیس ممتاز با خلوص 99.5+

سیلیس درجه یک با خلوص 98_99+درصد

سیلیس درجه دو با خلوص 95 درصد و بالاتر

 دولومیت با mgo تقریبا 21 درصد انتراسیت یا کربن اکتیو برای تصفیه آب، می باشد. 

عضویت در باشگاه ما

برای اطلاع از آخرین خبرها و اطلاعات شماره تلفن خود را وارد نمایید.

تماس با ما

ازندریان. کیلومتر 45 جاده همدان به ملایر فاز دو شهرک صنعتی ازندریان.شرکت سیلیس امید

08132314004

09187508190,09188524262,09383521040

08132314003

silisomid@Gmail.com